UKS PŁOMYK - http://www.uks.nekla.pl
Ostatnia modyfikacja strony http://www.uks.nekla.pl/imprezy/szach158.php : 2011-04-12 10:40:09.
Imprezy 2010/11 - Drużynowe Mistrzostwa
 

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w szachach Nekla 2011

17 stycznia odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w szachach. Rozgrywane były one w Nekli systemem każdy z każdym. Wyjątkowo na turnieju zjawiło się aż 10 zespołów - 5 ze szkół podstawowych (Nekla, Marzenin, Otoczna, Kaczanowo, Września) oraz 5 z gimnazjów (Nekla, Września 1, Września 2, Otoczna, Marzenin).
Jak co roku faworytami byli szachiści z naszej szkoły. I nie zawiedli. Zarówno drużyny SP jak i Gimnazjum wygrały. Nekielscy szachiści z gimnazjum dali prawdziwy popis swoich możliwości. Gładko wygrali wszystkie swoje mecze, przegrywając tylko jedną partię. Możemy być z nich dumni xD. Klasyfikacja po turnieju wygląda następująco : SP- I miejsce Nekla ( w składzie: Filip Idczak, Anna Gruszczyńska, Aleksandra Wiśniewska, Julia Tądrowska)  II miejsce Marzenin, III miejsce Września 1, IV miejsce- Kaczanowo, V miejsce Otoczna . W klasyfikacji gimnazjów 1 miejsce Nekla ( w składzie : Szymon Owsianny, Bartosz Damrath, Krystian Kosecki, Kamila Kmieciak), 2 miejsce -Września 1, 3 miejsce -Marzenin, 4 miejsce -Otoczna, 5 miejsce -Września2.
To jeszcze nie koniec zmagań reprezentantów naszych szkół. Dzięki wygranej awansowali do Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski. Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski szkół podstawowych odbędą się 21 lutego w Zbąszyniu. Gdzie i kiedy gimnazja? - jeszcze nie wiadomo.

Bartek Damrath