Ładowanie strony...
 
 
Imprezy w roku szkolnym 2010/11
 

Gość w kawiarence szachowej
W dniu 6 kwietnia, w kawiarence szachowej, gościliśmy znanego szachistę Leona Miklosika. Pan Leon pokazywał nam, jak mądrze rozpoczynać partie i wykorzystywać błędy przeciwnika w debiucie. Mieliśmy okazję rozwiązywać ciekawe zadania, które przygotował dla nas nasz gość...

Czytaj więcej...

Wiosenny Turniej Klasyfikacyjny
W dniach 26 oraz 30 marca w kawiarence szachowej w Nekli odbył się Wiosenny Turniej Klasyfikacyjny mający na celu zdobycie wyższych kategorii szachowych. W sobotę każdy zagrał tyle rund ile mógł...

Czytaj więcej...

Turniej Szachowy O Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nekla
Dnia 20.03.2011r. jak zawsze w niedzielę odbył się turniej O PB MiG Nekla. Odbył się tradycyjnie w Kawiarence Szachowej. W turnieju brało udział 25 uczestników. Udział mógł wziąć każdy mieszkający w Gminie Nekla.

Czytaj więcej...

Szachowe Mistrzostwa Powiatu w Grze Błyskawicznej
18 lutego szachiści z nekielskiego "Płomyka" rozpoczęli przygodę z Szachowymi Mistrzostwami Powiatu w Grze Błyskawicznej, które odbywały się we wrzesińskim WOK-u. Nasz klub reprezentowali: Szymon Owsianny, Krystian Kosecki, Michał Banaszak, Dawid Cała oraz Bartosz Damrath

Czytaj więcej...

Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski Gimnazjów 2011
Dnia 22 lutego 2011 roku odbyły się DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI GIMNAZJÓW W SZACHACH w ZBĄSZYNIU. W zawodach wzięło udział 39 drużyn. Rozegrano 7 rund,

Czytaj więcej...

Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych 2011
Dnia 21 lutego 2011 roku odbyły się DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SZACHACH w ZBĄSZYNIU. Zgłosiło się 46 zespołów z 48 przewidywanych.

Czytaj więcej...

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w szachach Nekla 2011
17 stycznia odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w szachach. Rozgrywane były one w Nekli systemem każdy z każdym. Wyjątkowo na turnieju zjawiło się aż 10 zespołów - 5 ze szkół podstawowych (Nekla, Marzenin, Otoczna, Kaczanowo, Września) oraz 5 z gimnazjów (Nekla, Września 1, Września 2, Otoczna, Marzenin).

Czytaj więcej...

Szachowy Turniej Noworoczny - Nekla 2011'
Jak co roku tak i w tym odbył się Szachowy Turniej Noworoczny, który przeprowadzono w sobotę 8 stycznia w kawiarence szachowej. Rozegrano go systemem szwajcarskim 7 rund tempem 10 minut dla zawodnika.

Czytaj więcej...

Szachowa Wigilia
W środę 22.12.2010 szachiści spotkali się na opłatku w kawiarence szachowej. Na wspólnym stole pojawiły się pierniki, mandarynki, ciasta i mnóstwo słodyczy. Rozegraliśmy wiele partii towarzyskich i turniej w Kloca (debla szachowego ).

Czytaj więcej...

Szachowy wyjazd do kina i na kręgle
Dnia 21 grudnia odbył się szachowy wyjazd w celu pogrania w kręgle oraz obejrzenia filmu pt. "Zaplątani". Od samego początku panowała miła i przyjazna atmosfera. Po przyjeździe do Niku, wszyscy uczestnicy dostali specjalne obuwie do gry oraz zostali podzieleni na grupy;).

Czytaj więcej...

Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski w szachach - Poznań 2010
Dnia 11 grudnia, czworo uczniów reprezentowało Zespół Szkół w Nekli w XII Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i XII Gimnazjadzie w indywidualnych szachach. Partie rozgrywane były tempem 15 minut dla zawodnika.

Czytaj więcej...

Szachowe Mistrzostwa Zespołu Szkół w Nekli
W środę tj. 1.12.2010r. odbyły się VIII Mistrzostwa Zespołu Szkół w Nekli. W turnieju brało udział 18 uczestników. Zawody wygrał Szymon Owsianny i tym samym został nowym kapitanem.

Czytaj więcej...

6 medali dla nekielskich szachistów w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w Szachach - Nekla 2010
Dnia 16.11.2010r. odbyły się w Nekli w hali widowiskowo-sportowej indywidualne mistrzostwa powiatu w szachach. Do Nekli przyjechało 74 młodych szachistów by walczyć o miejsce na podium i awans do mistrzostw Wielkopolski z Wrześni, Kołaczkowa, Kaczanowa, Marzenina i Otocznej.

Czytaj więcej...

Otwarte Mistrzostwa Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego w szachach
W dniach 13-14 listopada byliśmy wraz z naszą panią trener Iwoną Koralewską na Otwartych Mistrzostwach Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego w szachach. W turnieju uczestniczyli Michał Banaszak, Krystian Kosecki, Szymon Owsianny i Dawid Cała - uczniowie naszego gimnazjum.

Czytaj więcej...

Nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2009/2010
12 listopada, w Urzędzie Miasta i Gminy w Nekli, odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień za osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2009/2010. Wśród nagrodzonych było 7 szachistów :Marcin Zdziabek, Krystian Kosecki, Szymon Mrozek, Szymon Owsianny, Bartosz Damrath, Dawid Cała i Aleksandra Wiśniewska oraz trener pani Iwona Koralewska.

Czytaj więcej...

Gminny Turniej Szachowy
Dnia 10 listopada 2010 roku w Nekli odbył się Gminny Turniej Szachowy. Rozegrano 7 rund tempem 10 minut dla zawodnika. Turniej otworzył pan dyrektor Robert Andrzejczak wraz z Sekretarzem Gminy panią Elżbietą Narożną. Do rozgrywek przystąpiło 24 graczy.

Czytaj więcej...

I Papieski Turniej Szachowy w Żydowie
W sobotę 16 października 2010 odbył się turniej szachowy "O Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Żydowie". W zawodach wzięło udział dziesięć drużyn z Żydowa, Czerniejewa, Gniezna, Kórnika, Marzenina i Nekli. Rozegrano 10 rund tempem 10 minut na partię dla zawodnika.

Czytaj więcej...

Zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży
W każdą środę od godz. 14.30 w kawiarence szachowej przy hali widowiskowo-sportowej odbywają się zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży. W spotkaniach uczestniczy bardzo liczna w tym roku grupa młodsza, ucząca się podstaw gry oraz grupa starszych szachistów, która przychodzi na trening gry.

Czytaj więcej...