Ładowanie strony...
 
 
Imprezy w roku szkolnym 2009/10
 

XX Międzynarodowy Festiwal Szachowy w Marzeninie
W pierwszym tygodniu wakacji przez cztery dni (29.06-2.07) siedmioro szachistów UKS Płomyk wzięło udział w XX Międzynarodowym Festiwalu Szachowym w Marzeninie. W turniejach mogły zagrać dzieci urodzone w 1994 r. oraz młodsze.

Czytaj więcej...

Szachowe ognisko
W niedzielę 13 czerwca szachiści UKS Płomyk, rodzice i sympatycy zebrali się na wspólnym ognisku przy strażnicy OSP w Nekli. Mimo, że rozpiętość wieku dzieci i młodzieży grającej w szachy jest znaczna : 5-16 lat, wszyscy bawili się świetnie.

Czytaj więcej...

Finał Szachowych Mistrzostw Powiatu Września 2010
W sobotę 12 czerwca odbyły się we Wrzesińskim Ośrodku Kultury finałowe partie Szachowych Mistrzostw Powiatu. W grupie juniorów starszych pierwsze miejsce wywalczył Grzegorz Banaszak , a drugie Szymon Owsianny. Szymon zdobył również tytuł Mistrza Juniorów Młodszych. Gratulacje!

Czytaj więcej...

Szachy plenerowe w Kudowie Zdroju
28 maja 2010 zawodnicy UKS Płomyk  i sympatycy , podczas wycieczki, rozegrali mecz szachowy w parku zdrojowym w Kudowie ;)

Czytaj więcej...

Szachowe Mistrzostwa Zespołu Szkół w Nekli w grze błyskawicznej
20 maja 2010 odbyły się mistrzostwa szkoły w tzw. "piątkach" (pięć minut na partię dla zawodnika). Tytuł Szkolnego Mistrza Szachów Błyskawicznych wywalczył, wygrywając wszystkie partie , Marcin Zdziabek. Drugie miejsce zajął Krystian Kosecki a trzecie Szymon Owsianny.

Czytaj więcej...

Półfinały Mistrzostw Wielkopolski Juniorów na rok 2010 Strefa Wschodnia
24-25 kwietnia w Ślesinie odbyły się zawody szachowe , w których wzięli udział szachiści z powiatów: kolskiego, turkowskiego, konińskiego, słupeckiego, wrzesińskiego, gnieźnieńskiego i średzkiego. Z UKS Płomyk wystartowało sześciu zawodników- pięciu z nich uzyskało awans do Finałów Mistrzostw Wielkopolski.

Czytaj więcej...

Szachowe Mistrzostwa Powiatu Września 2010 - eliminacje
W niedzielę 28 marca odbyły się we Wrzesińskim Ośrodku Kultury Szachowe Mistrzostwa Powiatu w czterech kategoriach wiekowych (seniorzy, juniorzy do lat 19 i 14 oraz kobiety).

Czytaj więcej...

Wiosenny Turniej Klasyfikacyjny 2010
W Wiosennym Turnieju Klasyfikacyjnym trwającym trzy dni wzięło udział 18 zawodników. 4-11-18 marca rozegrano 9 rund, tempem 1 godz. na partie dla zawodnika. Złoty medal wywalczył Bartosz Damrath, srebrny Krystian Kosecki a brązowy Marcin Zdziabek.

Czytaj więcej...

Turniej sportowy o tytuł Mistrza Miasta i Gminy Nekla w szachach 2010
W niedzielę 14 marca odbył się turniej szachowy o tytuł Mistrza Miasta i Gminy Nekla, w którym zagrało 18 zawodników (dokładnie tyle samo co w roku ubiegłym). Pierwsze miejsce zajął Tomasz Kubiaczyk , drugie Grzegorz Banaszak a trzecie Bartosz Damrath.

Czytaj więcej...

XI Igrzyska Młodzieży Szkolnej Finał Województwa Wielkopolskiego w drużynowych szachach szkół podstawowych w roku szkolnym 2009/10
9 lutego 2010 odbyły się w Zbąszyniu Drużynowe Mistrzostwa szkół podstawowych w szachach. Prawo startu miały czteroosobowe zespoły mistrzów i wicemistrzów powiatów. Do rywalizacji przystąpiło 45 szkół. Rozegrano 9 rund, systemem szwajcarskim, tempem 15 minut na partię dla zawodnika.

Czytaj więcej...

XI Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Finał Województwa Wielkopolskiego W Drużynowych Szachach Gimnazjada W Roku Szkolnym 2009/2010
W sobotę, 6 lutego 2010, odbyły się w Koninie Drużynowe Mistrzostwa Gimnazjów w szachach. Do udziału w zawodach kwalifikowały się dwie najlepsze drużyny z powiatu. Do rywalizacji przystąpiło 31 wielkopolskich szkół. Rozegrano 9 rund systemem szwajcarskim, tempem 15 minut na partie dla zawodnika.

Czytaj więcej...

Szachowy Turniej Noworoczny - Nekla 2010
W sobotę, 16 stycznia w kawiarence szachowej odbył się Szachowy Turniej Noworoczny. Turniej tradycyjnie był otwarty - mogli w nim grać wszyscy mieszkańcy gminy bez względu na wiek i prezentowany poziom gry.

Czytaj więcej...

XIX Międzynarodowy Festiwal Szachowy - Marzenin 2010
W sobotę, 9 stycznia dwudziestu jeden naszych szachistów wzięło udział po raz siódmy w marzenińskim festiwalu. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim, 7 rund, tempem 20 min na partie dla zawodnika.

Czytaj więcej...

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w szachach - Nekla 2010
W piątek 8 stycznia 2010 odbyły się w Nekli Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego w szachach. Nekielscy szachiści powtórzyli sukces z ubiegłego roku i zajęli I miejsca .

Czytaj więcej...

VII Mistrzostwa Zespołu Szkół w szachach - Nekla 2009
Tegoroczne, siódme już mistrzostwa naszej szkoły odbyły się w czwartek, 10 grudnia, w kawiarence szachowej. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund, 15 minut na partie dla zawodnika. Tytuł Mistrza Zespołu Szkół w Nekli obronił Marcin Zdziabek...

Czytaj więcej...

6 medali w Mistrzostwach Powiatu - Marzenin 2009
W sobotę, 21 listopada, dwunastu szachistów z Zespołu Szkół w Nekli wzięło udział w Mistrzostwach Powiatu Wrzesińskiego. Zawody tradycyjnie odbyły się w Marzeninie. Przy szachownicach zasiedli mistrzowie taktyki, strategii i logicznego myślenia ze szkół podstawowych i gimnazjów z Wrześni, Kołaczkowa, Otocznej, Kaczanowa, Marzenina i Nekli.

Czytaj więcej...

X Powiatowy Otwarty Festyn Szachowy Kostrzyn 2009
Zawodnicy UKS Płomyk Nekla rozpoczęli nowy sezon szachowy startem w X Powiatowym Otwartym Festynie Szachowym w Kostrzynie. Turniej rozegrano w niedzielę 15 listopada , systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund, tempem 15 minut na partie dla zawodnika.

Czytaj więcej...